Personel Takip Sistemleri – Parmak Okuyucu – Yüz Okuyucu

Personel Takip Sistemleri

personel takip sistemleri

Personel Takip Sistemleri - Yüz Okuma - Parmak İzi Okuma

Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemleri, tüm işyerlerinin ön plana aldığı bir sistemdir diyebiliriz. Bu sistem temel olarak bir iş yerinde personelin yüz tanıma sistemi, parmak izi ya da bir kart ile takip kontrolünün sağlanmasıdır. Bu sistem sayesinde personellerinizin kontrolü sağlayabileceğinizi belirtmek isteriz.

Parmak okuyucu ve yüz okuyucu mekanizmaları sayesinde donanımlı bir takip sistemine sahip olacağınızı belirtmek isteriz. Son zamanlarda sıklıkla araştırılan personel takip sistemleri, personelin giriş çıkış saatlerini yazılım sistemlerine aktarılması sonucunda personelin günlük takibi yapılabilmektedir. Böylece herhangi bir aksama durumlarında bilgi erişimine sahip olabileceksiniz.

Yukarıda bahsedilen yazılımlar personele ait özlük bilgilerini, izin günlerini, işe geç kalma sürelerini, senelik izin gibi bilgilerin girilmesiyle firma yöneticilerine istedikleri raporlamayı sunmaktadır. Böylelikle personel takip sistemleri firma yöneticilerine personel performansına yönelik rapor çıkarmayı ve bu raporlar doğrultusunda daha sağlıklı karar vermeyi kolaylaştırır.

Personel Takip Sistemi Nedir?

 

Personel takip sistemleri işletmelerde ki kontrolü sağlayan donanımlı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde işletmenin daha verimli ve doğru çalışmasına olanak tanır. Böylelikle giriş-çıkışlarda düzenli bir şekilde giriş-çıkış gerçekleştirilecektir. Bu sistem bir parmak okuyucu ile çalışırken birde yüz algılama ile meydana gelmektedir. Ofislerinizde bulunan personeller giriş-çıkış saatlerine dikkat ederek daha verimli bir işletme ortamı oluşturur.

Personel takip sistemlerinin sunduğu faydalar;

  • İşyerine gelenler ve gelmeyen personellerin saat bazlı hesaplanması
  • Genel olarak işten erken çıkanlar ve geç gelen personellerin raporu,
  • İzinli personellerin raporu ve izin günü
  • Mesai ve eksik çalışma raporu,
  • Aylık giriş çıkış raporu ve mesai hesaplanması


Personel takip sistemleri, güvenlik ve disiplini birlikte kontrol eden bir sistemdir. Bu sistemler, kartlı geçiş sistemleri, parmak izi tanıma sistemleri, yüz tanıma sistemleri gibi sistemlerle birlikte çalışır.

Güvenlik açısından en çok tercih edilen sistemler parmak izi ve yüz tanıma) sistemlerdir. Bu sistemler Su Elektronik bünyesinde piyasaya sunulmaktadır diyebiliriz.

Personel takip sistemleri teknik odaların girişlerine ve işletme girişlerine konulmaktadır. Bu odalarda çalışanlar parmak izlerini, yüzünü veya kartlarını kullanarak giriş yaparlar. Firmamızdan destek alarak bilgi alabilirsiniz.