Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

mavili logo

Mavili Yangın Alarm Sistemi

teknim logo

Teknim Yangın Alarm Sistemi

Netelsan Görüntülü Diafon

Netelsan Yangın Alarm Sistemi

Na.de Görüntülü Diafon

Nade Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemleri

Yangın algılama sistemleri, her bölgede ve her aşanda bulunması gereken bir sistem olarak değerlendirilmektedir. Özellikle belirtmek gerekir ki son zamanların en çok tercih edilen bu mekanizması, olası yangın durumlarına karşı muazzam bir önleyicidir. Bu durum sayesinde donanımlı bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Yangın algılama sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri içerisinde amacı dahilinde hayati bir koruma da sağladığı için belki de en önemlisidir. Olası tehditlerin önüne geçilen bu durum bireyler için koruma kalkanı oluşturmaktadır. Nasıl mı? Bu soruya cevap bulmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Belki de hiç farkında olmayacağınız ufak bir hatanın ve aksaklığın dahi olmaması gereken bu sistemler yürürlükteki yangından korunma yönetmelikleri ve standartlarına uygun olarak tasarlanmak zorundadır. Genellikle her alanlarda aynı amaç için kullanılmaktadır. Bu sebeple genel bir kullanımı olduğunu belirtmekte fayda var.

Yangın Algılama Sistemi Nedir?

 

Adı üstünde “yangın algılama sistemi “temel olarak yangın söndürmeyi değil, olası bir tehlike anında ikazda bulunarak ortamın hızla boşaltılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu noktada çoğu kişinin kafası karışsa bile çalışma mekanizması bu şekilde işlemektedir. Sanayileşme ve gelişen teknolojiyle birlikte Yangın İkaz Sistemleri diğer sistemlerle de uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Temel olarak yangın bulunan ortamın hızla boşaltılmasını, böylelikle hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçilmesini amaçlamaktadır.

Su Elektronik bünyesinde yer alan; Mavili, Code, Teknim, Netelsan, Nade gibi markalar aracılığıyla satışa sunulan yangın alarm sistemleri, başarılı bir mekanizma sunmaktadır.

Temel olarak bilindiği üzere yangın alarm sistemleri, olası bir yangını başlangıç anında tespit ederek uyarı elemanları ile ilgili birimlere müdahale şansı sağlayan, söndürme sistemlerini değişik algılama elemanları aracılığıyla ikaz etmek suretiyle, tehlikeli olabilecek birimleri devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için süre kazandıran sistemler bütününe verilen jenerik isimdir.

Tüm bilgilerden hareketle tüm yaşam alanları için kurtarıcı özelliği bulunan bu sistemler, son derece önemli bir çalışma sunacaktır. Böylelikle uzun ömürlü bir sisteme sahip olabilirsiniz. Su Elektronik olarak tüm elektronik işlemlerinizde yanınızdayız. Bu bağlamda bizimle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.